|  |  | 

Kaizen w biznesie Pieniądze

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych (5)Pracodawca może oddelegować swojego pracownika do pracy w innym kraju Unii Europejskiej na okres maksymalnie 2 lat. Przy tak ograniczonym okresie delegacji można korzystać z pewnych praw, ułatwiających pobyt za granicą.

Przede wszystkim składki na ubezpieczenie społeczne opłaca się w takim przypadku jedynie w kraju swojego pochodzenia. Nie jest też wymagane posiadanie pozwolenia na pracę (wyjątek stanowi delegacja z Chorwacji do Austrii, która ma pewne ograniczenia).

Polski pracownik pozostaje objęty systemem zabezpieczenia społecznego w swoim ojczystym kraju. Nie musi on składać wniosku o uznanie kwalifikacji zawodowych, choć przy niektórych zawodach niezbędne będzie jednak złożenie pisemnego oświadczenia.

Wreszcie, gdy nadejdzie czas przejścia na emeryturę, nie będzie trzeba martwić się o dokumentację zagraniczną, bo kwestiami zabezpieczenia społecznego zajmie się strona polska.

Pozostaje jeszcze omówienie zarobków. Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych muszą wynosić przynajmniej tyle, ile wynosi minimalne wynagrodzenie za pracę w kraju delegowania. Zyskują oni też te same prawa, co inni zarabiający w nowym miejscu zatrudnienia. Przysługują im płatne urlopy oraz dni wolne od pracy.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

wynagrodzenia-pracownikow-oddelegowanych

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, CPE Gliwice, onlynails cennik, lpk208, osb stopfire, mezoterapia vivaderm, Wiedzopedia, orienteering miejski na imprezę integracyjną, kinesiotaping bielsko biała, Tanie multiplikatory, etykiety inspekcyjne z datą

Podobne wpisy:

  • Dystrybucja odwijaków Herrblitz

    Dystrybucja odwijaków Herrblitz

    Odwijak na każdy przewód Masz masę przewodów w swoim domu? Nie wiesz jak je uporządkować? Irytuje Cię ciągłe zwijanie i odwijanie długich, plączących się co chwilę kabli? Zwijanie ciężkiego węża ogrodowego jest dla Ciebie męczące? Można temu zaradzić. Co ważne, nie trzeba wydawać na to dużych pieniędzy. Wystarczy zakupić odwijak. Proste narzędzie do zwijania oraz

  • Nożyce gilotynowe Warcom

    Nożyce gilotynowe Warcom

    Nożyce gilotynowe Nożyce, to przedmiot niezbędny w bardzo wielu zawodach. Każdy fryzjer wie, że bez nożyczek ani rusz. Tak samo krawcowa, bez tego niewielkiego przedmiotu, z pewnością nie poradziłaby sobie ani chwili w swojej pracy. Tak samo nożyce w kuchni, to nieodłączny element każdego kucharza. Ważne, by były ostre i niezawodne w każdej sytuacji, nawet