|  | 

Biznes

Programy lojalnościowe i ich sekret

Programy lojalnościowe i ich sekret
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

W coraz większej ilości miejsc jesteśmy zachęcani do udziału w programach lojalnościowych, zbierania punktów i wymieniania ich na nagrody. Pomysł wydaje się prosty, jedna tak naprawdę niewiele takich programów odnosi spektakularny sukces. Dlaczego tak się dzieje?
Dobór nagród

Na pewno warto przemyśleć dobór nagród. Powinny być atrakcyjne dla naszych klientów. To wcale nie znaczy drogie, ale jeśli sprzedajemy artykuły spożywcze to trafna nagroda będzie sprzęt kuchenny. Najlepiej taki, który zaskoczy naszych klientów i ułatwi im życie. Na przykład nagrodą w programie producenta mąki może być miarka ułatwiająca pieczenie. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest fakt, ze potencjalny klient będzie miał markę cały czas przed oczami.
Powody lojalności

Ale warto pamiętać, że u podstaw sukcesu programu lojalnościowego nie stoją nagrody, ale właśnie nasza marka. Nawet najbardziej atrakcyjne nagrody nie przekonają nikogo do zakupu jeśli nasz produkt będzie słabej jakości. Głównym celem programów lojalnościowych nie jest zachęcanie nagrodami, aby zbudować lojalność, a nagradzanie lojalności klientów, co zwiększa ich przywiązanie do produktu.

Ale oczywiście od każdej reguły są wyjątki.
Wyjątek 1 – program jako zachęta

Pierwszym wyjątkiem jest zastosowanie nagrody jako wabika, żeby zachęcić kogoś do pierwszego zakupu produktu. Jeżeli mamy dobry produkt, możemy pozyskać stałego odbiorce.
Wyjątek 2 – program jako nobiltacja

Zdążają się także marki, dla których uruchomienie programu lojalnościowego jest sposobem na zbudowanie wizerunku. Ich programy lojalnościowe zbudowane są na zasadzenie niedostępności – to znaczy mogą w nich uczestniczyć tylko wybrani klienci. Dzięki temu konsumenci dostają jasny sygnał o wyjątkowości marki czy produktu.

Oczywiście to nie wszystkie możliwości. Co drugi Polak ma już w portfelu kartę jakiegoś programu lojalnościowego (co najmniej jednego), dlatego nie da się zwięźle omówić tego tematu. Ale jedno jest pewne – programy lojalnościowe to ważna gałąź marketingu.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

programy-lojalnosciowe-i-ich-sekret

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: geodeta głogów cennik, standy eliptyczne cena druku, Aquaclear przydomowe oczyszczalnie ścieków, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, redox extreme efekty, Usuwanie owłosienia żary, Tanie multiplikatory, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, onlynails cennik, vetrex-v90-alphaline

Podobne wpisy:

  • Popularność konferencji

    Popularność konferencji

    Obserwując szybki wzrost liczby sal czy też ośrodków konferencyjnych w różnych regionach naszego kraju, nie sposób nie zadać sobie pytania – co sprawia, że rynek konferencyjny w Polsce rozwija się w ostatnich latach tak dynamicznie? Powodów takiego stanu rzeczy jest z pewnością wiele. Jednym z nich okazuje się niezwykła popularność samych konferencji wśród przedsiębiorców, zarówno

  • Jak kupować maszyny czyszczące?

    Jak kupować maszyny czyszczące?

    Jeżeli jesteśmy właścicielem firmy sprzątającej to prawdopodobnie potrzebujemy maszyny czyszczącej. Nawet jeśli na razie nasza firma sprząta głównie małe powierzchnie to, chcąc myśleć o rozwoju firmy, musimy patrzeć wstecz. Obecnie możemy zaobserwować ekspansję wielkopowierzchniową: powstają ogromne markety, hale, centra handlowe, itp. Ktoś te powierzchnie musi sprzątać. I nawet jeśli na razie sprzątamy małe miejsca –