|  | 

Biznes

Jak kupować maszyny czyszczące?

Jak kupować maszyny czyszczące?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jeżeli jesteśmy właścicielem firmy sprzątającej to prawdopodobnie potrzebujemy maszyny czyszczącej. Nawet jeśli na razie nasza firma sprząta głównie małe powierzchnie to, chcąc myśleć o rozwoju firmy, musimy patrzeć wstecz. Obecnie możemy zaobserwować ekspansję wielkopowierzchniową: powstają ogromne markety, hale, centra handlowe, itp. Ktoś te powierzchnie musi sprzątać. I nawet jeśli na razie sprzątamy małe miejsca – na pewno jest szansa na pozyskanie klientów na większe zlecenia – trzeba jednak mieć czym sprzątać. Trzeba zainwestować w profesjonalne urządzenia czyszczące.

Większość firm sprzątających już o tym wie. Jednak jeśli chcemy kupić profesjonalne maszyny czyszczące do naszej firmy trzeba wiedzieć jak kupować.

Na początek na pewno warto określić oczekiwania. Maszyny czyszczące spełniają różne funkcje, jednak zwykle są jakoś tam wyspecjalizowane, przeznaczone do zadań jednych a nie drugich. Stad też nazwy typów maszyn czyszczących: szorowarki, zamiatarki, froterki, polerki, odkurzacze np. Plecakowe i inne. A zatem, postarajmy się możliwie najdokładniej sprecyzować do czego chcemy używać maszyny czyszczącej.

Po tej wstępnej selekcji wciąż pozostanie wybór między firmami, cenami, producentami itp. Oczywiście cena maszyny czyszczącej jest czynnikiem istotnym. W końcu to my mamy ją zapłacić.

Tak naprawdę ceny samych maszyn są dość podobne. Niewiele da się tu obniżyć, chyba że producent postanowi zamiast stali użyć plastiku, który przy pierwszym uderzeniu w ścianę pęknie. Słyszałem o produkcji chińskiej. Maszyny są prawie wierną kopią zachodnich marek maszyn czyszczących. Są to jednak bardziej zabawki niż profesjonalny sprzęt czyszczący, którym będziemy pracować przez parę lat. Większość rzetelnych dystrybutorów maszyn czyszczących proponuje maszyny lepszej klasy. Z czego więc wynikają różnice cenowe. Z dwóch rzeczy. Maszyna może posiadać więcej lub mniej… nazwijmy to… „bajerów”. Migające, podświetlane lampki, wszelkie funkcje przestawiane elektronicznie – to na pewno zwiększa cenę maszyny czyszczącej. Tu decyzja należy do nas, czy wolimy wydać więcej czy mniej. Na pewno zaletą maszyn czyszczących z ograniczoną ilością elektroniki jest ich wytrzymałość. Taka maszyna szybko się nie zepsuje, bo nie bardzo ma co się w niej zepsuć.

Drugi czynnik decydujący o cenie to koszty firmy i marketingu. Jeżeli decydujemy się kupić maszynę czyszczącą od duże firmy dystrybucyjnej musimy mieć świadomość, że opłacamy pensje handlowców, całej kadry, reklamy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując maszynę czyszczącą? Na pewno na okres gwarancji oraz możliwości serwisowe. Dystrybutorzy maszyn czyszczących dają zwykle 12 miesięcy gwarancji. Zdarzają się też tacy, którzy dają 24miesiące.

A gdy już wybierzemy kilka interesujących nas modeli maszyny czyszczącej umawiamy się na pokaz. Dystrybutor przyjedzie zaprezentować jak pracuje maszyna czyszcząca. Będziemy mogli sami się o tym przekonać i wybrać.

A potem już tylko sprzątać, sprzątać, sprzątać.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

jak-kupowac-maszyny-czyszczace

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: highlightersmink, busy do danii szamotuły, CPE Gliwice, kaplica Santori, Fotodepilacja Żary, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, rozstępy biceps, usuwanie graffiti toruń, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, vetrex okna bielsko biała, bcaa katowice sklep

Podobne wpisy:

  • Programy lojalnościowe i ich sekret

    Programy lojalnościowe i ich sekret

    W coraz większej ilości miejsc jesteśmy zachęcani do udziału w programach lojalnościowych, zbierania punktów i wymieniania ich na nagrody. Pomysł wydaje się prosty, jedna tak naprawdę niewiele takich programów odnosi spektakularny sukces. Dlaczego tak się dzieje? Dobór nagród Na pewno warto przemyśleć dobór nagród. Powinny być atrakcyjne dla naszych klientów. To wcale nie znaczy drogie,

  • Popularność konferencji

    Popularność konferencji

    Obserwując szybki wzrost liczby sal czy też ośrodków konferencyjnych w różnych regionach naszego kraju, nie sposób nie zadać sobie pytania – co sprawia, że rynek konferencyjny w Polsce rozwija się w ostatnich latach tak dynamicznie? Powodów takiego stanu rzeczy jest z pewnością wiele. Jednym z nich okazuje się niezwykła popularność samych konferencji wśród przedsiębiorców, zarówno