|  | 

Ekonomia

5 błędów, które mogą kosztować Cię awans

5 błędów, które mogą kosztować Cię awans
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak dostać awans? Pracujesz już tyle lat w jednej firmie i ciągle ktoś inny awansuje? Sprawdź, czy nie popełniłeś któregoś z poniższych błędów.

Kiedy widzimy, że nasze starania nie przynoszą widocznego efektu w postaci podwyżki, czy awansu, należy niezwłocznie przeanalizować wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na taki stan rzeczy. Większość zaczyna (i przeważnie kończy) analizę od wszystkiego innego, tylko nie od siebie samego. W ostrzał oskarżeń padają na samym początku wredny szef oraz podstępni koledzy z pracy. Często niepowodzenia zrzucamy na zła karmę, nieprzyjemna atmosferę w pracy albo wadliwy sprzęt czy oprogramowanie. No przecież jak miałeś rozliczyć te wszystkie formularze, mają wadliwy program do rozliczeń pit 2011? Albo jak normalnie pracować, kiedy wszyscy podkładają Ci kłody pod nogi? Lepiej przyjrzeć się najpierw sobie i od siebie zacząć zmiany, bo sami jesteśmy kowalami własnego losu.

Błąd 1: Zosia samosia

Samodzielność to bardzo ceniona cecha, ale we wszystkim trzeba zachować rozsądek. Jeżeli unikasz pracy w grupie, twój szef wkrótce zacznie podejrzewać, że masz problemy w pracy z grupą. Chyba nie wyobrażasz sobie, że awansuje na lidera grupy lub managera kogoś, kto nie potrafi komunikować się z ludźmi?

Porada: Zacznij pracować z ludźmi i nie bój się dzielić z innymi swoimi sukcesami. Motywuj innych i wspieraj ich w miarę swoich możliwości. Nie rób jednak tego nachalnie, gdyż nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Błąd 2: Zła motywacja

Błędnie oceniając źródła swoich niepowodzeń, zazwyczaj dokonuje się również nieprawidłowej motywacji. Teksty w stylu: „Jest tyle pracy, że nikt by sobie z tym nie poradził..”, „Kto pracuje w takich warunkach?” nie są motywujące. Z takim nastawieniem nie osiągniesz zamierzonych celów.

Porada: Zmień swoje nastawienie i zaczynaj się motywować, a nie demotywować. Powiedz sobie: „Nawał pracy? Spoko, dobra organizacja i wszystko da się wykonać.”, „Ciężka praca? Dobrze, jest szansa żeby się wykazać.”

Błąd 3: Brak organizacji

Brak organizacji i złe planowanie to bardzo częsty błąd, który wpływa na efektywność pracy. Tym samym wypadamy niekorzystnie w oczach szefa i nie ważne jak bardzo, by nas lubił prywatnie nigdy nie otrzymamy promocji. Dla szefa liczą się wyniki, a nie sympatie.

Porada: Załóż sobie kalendarz i zacznij planować swoje działania. Rozgraniczaj zadania ważne od tych mniej ważnych i zacznij szacować czas ich wykonania. Rób to skrupulatnie i nie oszukuj siebie.

Błąd 4: Zaniedbanie otoczenia

Zaniedbane stanowisko pracy, sterty porozrzucanych kartek, plamy po kawie i okruszki po śniadaniu wiele mówią o pracowniku i szef na pewno bierze to pod uwagę. Niezorganizowane stanowisko pracy może sugerować, że dana osoba również jest niezorganizowana i niechlujna. Komuś takiemu nie powierzy się ważnego stanowiska.

Porada: Uporządkuj swoje miejsce pracy i nawet jeżeli z natury jesteś miłośnikiem artystycznego nieładu, w pracy staraj się jednak mieć wszystko poukładane. W oczach szefa Twoje stanowisko to Twoja wizytówka.

Błąd 5: Zamykanie się w ciasnych ramach

Niektórzy nadal myślą, że ślepe wykonywanie rozkazów popłaca. Takie postępowanie nie sprzyja kreatywności i blokuje świeże spojrzenie na temat. Blokada w myśleniu i zafiksowanie się na jedną metodę działania spowoduje, że nasza efektywność gwałtownie spadnie, a my sami stracimy sporo czasu na szukanie rozwiązania.

Porada: Otwórz swój umysł i postaraj się wyjść poza utarte schematy postępowania. Być może pobłądzisz, ale na pewno spojrzysz na problem z innej perspektywy. Nie bój się eksperymentować i podziel się swoimi pomysłami z innymi. Spróbuj organizować krótkie spotkania z serii „burze mózgu”. W dzisiejszych czasach stawia się na kreatywność i niestandardowe podejście.

Pozostałe artykuły o gospodarce oraz biznesie:

5-bledow-ktore-moga-kosztowac-cie-awans

ABOUT THE AUTHOR

Slowa kluczowe: Minikoparka Gorlice, osb stopfire, fluorokrzemian glinu, vetrex-v90-alphaline, durobet ceny, lpk208, Tanie multiplikatory, redox extreme efekty, rodogosz ogrody, Szamba Betonowe Brzozów, kubota l3200 cena

Podobne wpisy:

  • Taśmy CuZu37

    Taśmy CuZu37

    Taśma malarska – nie tylko podczas remontu Czy taśma malarska służy jedynie do zabezpieczania powierzchni podczas malowania? Oczywiście, że nie. Poniżej zaledwie dwa pomysły na jej ciekawe wykorzystanie. Ponowne użycie worka do odkurzacza Zaoszczędź pieniądze, używając dwukrotnie worka do odkurzacza. Gdy torba jest pełna, nie opróżniaj jej w zwykły sposób. Zamiast tego, wyjmij torbę i

  • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

    Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

    Rozmowa kwalifikacyjna to newralgiczny i najczęściej rozstrzygający etap procesu rekrutacyjnego. Słusznie porównywana do egzaminu – są pytania i odpowiedzi, jest ocena i stres. Obowiązuje też zasada: im lepsze przygotowanie, tym lepszy wynik. Nie opłaca się bagatelizować tego momentu, ponieważ stanowi on niepowtarzalną okazję na przedstawienie się w jak najlepszym świetle. Strona merytoryczna Przygotowania do Interview